POSITIVE THURSDAYS
IT'S ALL ABOUT EDUCATION

Alpha Steppa

Alpha Steppa
Born Date
17 lipca 1987
Birth Place
London, United Kingdom
Genres
Dub, Experimental
Year activate
2010
Follow

Alpha Steppa  Biography

Alpha Steppa to brytyjski producent reggae, dub i szeroko pojmowanej muzyki basu. Ponadto jest założycielem i właścicielem Steppas Records a także sublabeli Trigram i DUBPL8 oraz 1/3 składu Dub Dynasty, który współtworzy razem ze swoim ojcem Johnem i ciotką Christine – Alpha & Omega. Ben Woodbridge, bo tak się naprawdę nazywa, dorastał otoczony przez kulturę sound systemową, z którą miał styczność od najmłodszych lat, co sprawiło, że z łatwością porusza się w świecie niskich częstotliwości. Utalentowany producent łączy w swojej twórczości zarówno muzykę, z którą dorastał oraz nowe gatunki brytyjskiej muzyki basowej, której z resztą sam jest częścią.

Wszystko zaczęło się na poważnie w 2010 roku, kiedy pojawia się pierwszy singiel sygnowany przez Alpha Steppa, a jednocześnie jest on pierwszym wydawnictwem spod szyldu Steppas Records – niezależnego labelu płytowego, którego jest pomysłodawcą i założycielem. „Kayagum” ukazuje się na 12″ winylu i jest początkiem historii, którą Alpha Steppa pisze po dzień dzisiejszy. Od tamtej pory wydał wiele singlów, EP, a także sporą ilość remiksów, angażując się przy tym w promowanie i wspieranie niezależnych twórców muzyki basu. W 2012 roku razem ze swoim ojcem oraz ciotką zakłada projekt Dub Dynasty, którym ugruntował swoją pozycję na scenie dub oraz zyskał zainteresowanie szerokiej publiczności. Warto też nadmienić, że legendarny prezenter radiowy BBC6 Music – Don Letts – włączył utwór „Thundering Matnis” Dub Dynasty na swoją doroczna playlistę radiową Best Of w 2014 roku.

Poza pracą z Dub Dynasty Alpha Steppa pracował nad swoim debiutanckim LP. Dwuczęściowa album „Rooted & Grounded” ukazał się we wrześniu 2015 roku, który zyskał bardzo przychylne recenzje na całym świecie. W jego produkcjach słychać szacunek do korzeni, ale także wpływy Dalekiego Wschodu, który jest nieodłącznym elementem jego twórczości. Drugi album Alpha Steppa „3rd Kingdom” ukazał się w 2017 roku. Ponownie słuchacze otrzymali dwuczęściowe wydawnictwo podzielone na część tradycyjną i wersję dubową”Dub Kingdom„, która ukazała się w październiku tego samego roku.  Ponadto jest autorem cyklu video „Street Dub, którą rozpoczął w 2017 roku, gdzie wraz z artystami odgrywa utwory w różnych lokalizacjach na całym świecie.

W maju 2020 roku ukazał się trzeci LP w dorobku Alpha Steppa. Album zatytułowany „Rise The Ark” to najbardziej dojrzała produkcja w dorobku artysty, który do swoich dubowych numerów wplata elementy takich stylów jak Hip-Hop, Trap, Trad, Folk czy Bass Music. Wydawnictwo ukazało się przy okazji 10. lecia labelu Steppas Records.

Dyskografia

  • Rooted & Grounded (2015, Steppas Records)
  • 3rd Kingdom (2017, Steppas Records)
  • Dub Kingdom (2017, Steppas Records)
  • Alpha Steppa & Nai-Jah – The Great Elephant (2018. Steppas Records)
  • Rise The Ark (2020, Steppas Records)

Przeczytaj wywiad z Alpha Steppa

More Artist From: ,

African Head Charge

African Head Charge

Artist, Dub, Reggae
Beres Hammond

Beres Hammond

Artist, Lovers Rock, Reggae
Violinbwoy

Violinbwoy

Artist, Dub
The Congos

The Congos

Artist, Reggae, Roots Reggae
Michael Rose

Michael Rose

Artist, Dancehall, Reggae, Roots Reggae

More Albums From: Alpha Steppa

RISE THE ARK

RISE THE ARK

Steppas Records
The Great Elephant

The Great Elephant

Steppas Records
Dub Kingdom

Dub Kingdom

Steppas Records
3rd Kingdom

3rd Kingdom

Steppas Records
Rooted & Grounded

Rooted & Grounded

Steppas Records