POSITIVE THURSDAYS
IT'S ALL ABOUT EDUCATION

Violinbwoy

Violinbwoy
Birth Place
Wroclaw
Genres
Dub, Electronic, Experimental
Year activate
2008
Follow

Violinbwoy  Biography

Violinbwoy właściwie Wojciech Przysiężny to jeden z najbardziej utalentowanych muzyków i producentów na dubowej scenie w Polsce. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od gry na skrzypcach której nauczył się w polskiej szkole muzycznej, z kolei muzycznej produkcji uczył się w Wielkiej Brytanii. Jednakże, najważniejszą szkołą okazały się dla niego legendarne sesje University of Dub, gdzie muzyka całkowicie go pochłonęła.

Niedługo potem powstaje pierwsza oficjalna EP – „Los Alamos„, którą wypuszcza własnym sumptem we wrześniu 2012 roku. Szybko zostaje odkryty i doceniony przez polski label Moonshine Recordings, a jego remiks utworu Radikal Guru „Ireland” zyskuje bardzo przychylne opinie wśród fanów gatunku. To pozwala mu na wydanie swojego pierwszego winyla „Dread Out Deh” w kwietniu 2013 roku, którego nakład został całkowicie wyczerpany w zaledwie kilkanaście minut. Połączenie instrumentów smyczkowych z głębokim dubem i pulsującym basem okazało się strzałem w dziesiątkę.

Dubplatey Violinbwoya grają największe i najbardziej szanowane europejskie sound systemy jak chociażby legendarny Jah Shaka czy King Earthquake, francuski Blackboard Jungle czy Young Warrior. W 2014 Violinbwoy został oficjalnym członkiem włoskiego sound systemu Imperial Sound Army, założonego przez wokalistę Alpha & Omega – Dana I. W kolejnych latach zaczyna wydawać swoje utwory dla takich labeli jak m.in. ArchetypeRecords, Lion’s Den czy Tribe 84 Records. Początek 2016 przynosi EP „Mono County” wydaną przez trójmiejski Moonshine Recordings, na którym znaleźli się tacy wokaliści jak David OneAway, Dan I Locks i Dan I.

Po serii bardzo udanych wydawnictw przyszedł czas na długo oczekiwany debiutancki LP. Ten ukazuje się pod koniec października ponownie nakładem Moonshine Recordings. Album nosi tytuł „død”.

Dyskografia

  • Los Alamos (EP) (not on label, 2012)
  • Mono County (EP) (Moonshine Recordings, 2016)
  • død (Moonshine Recordings, 2017)

Violinbwoy

More Artist From: ,

African Head Charge

African Head Charge

Artist, Dub, Reggae
Beres Hammond

Beres Hammond

Artist, Lovers Rock, Reggae
The Congos

The Congos

Artist, Reggae, Roots Reggae
Michael Rose

Michael Rose

Artist, Dancehall, Reggae, Roots Reggae
Third World

Third World

Artist, Reggae, Roots Reggae

More Albums From: Violinbwoy

død

død

Moonshine Recordings
Mono County

Mono County

Moonshine Recordings
Los Alamos EP

Los Alamos EP

Self Released